Przejdź do treści

Rolety termoizolacyjne na okna dachowe

Rolety termoizolacyjne na okna dachowe mają za zadanie chronić nas przed słońcem, a także utrzymywać stałą temperaturę wnętrza. Tego typu osłony są szczególnie przydatne na poddaszu. To właśnie tam są sprzyjające warunki do nadmiernego nagrzewania lub ochładzania się pokoju. Jednakże, z reguły wolimy zachować jednostajną temperaturę przez cały okres trwania dnia i nocy. Właśnie w tym celu powstały rolety termoizolacyjne do okien dachowych.

Szukasz rolet?

W sklepie minirolety.pl znajdziesz szeroki wybór rolet na każdy wymiar! 

Rolety termoizolacyjne

Podstawowym zadaniem tego typu konstrukcji jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Wykorzystujemy to głównie latem, kiedy to słońce najbardziej dotkliwie nas atakuje. Ciężko wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie na poddaszu w okresie letnim bez żadnej osłony. Roleta do okien dachowych znakomicie poradzi sobie z zagrożeniami związanymi z długotrwałą ekspozycją na słońce. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że rolety termoizolacyjne mają jeszcze jedną, bardzo ważną właściwość. Jest nią, jak sama nazwa wskazuje, termoizolacja, czyli możliwość zabezpieczenia przed nadmiernym nagrzewaniem poddasza w okresie letnim. W trakcie trwania zimy tego typu osłona również się przyda i pomoże nam ochronić się przed stratami ciepła. Tym samym możemy w łatwy sposób obniżyć nieco nasze wydatki na ogrzewanie mieszkania. Rolety termoizolacyjne do okien dachowych to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, jeśli chcemy utrzymać stałą temperaturę w pokoju.

Sposób działania i budowa

Rolety termoizolacyjne na okna dachowe są wykonane w nietypowy sposób. Ich bazę stanowi specjalną tkaninę, a także powłoka aluminiową. To właśnie ten drugi element zapewnia właściwości termoizolacyjne. Powłoka jest zupełnie niewidoczna od strony pomieszczania, tak więc nie wpływa w żadnym stopniu na wizualny odbiór poddasza. W przypadku zwykłych rolet blokowane jest jedynie światło, a osłony termoizolacyjne zatrzymują również ciepło. Tego typu rolety świetnie poradzą sobie z utrzymaniem prawidłowej temperatury, tak więc, jeśli zamontujemy je w pokoju na poddaszu, to w łatwy sposób można zrobić z tego pomieszczenia sypialnię lub pokój dziecięcy. Niezwykle ważne jest idealne dopasowanie do okien, bo tylko dobrze dobrane rolety zapewnią prawidłowe działanie i utrzymanie ciepła. Materiał z gumą pod spodem daje nam zabezpieczeniem przed promieniowaniem słonecznym. W konsekwencji poddasze zdecydowanie wolniej się nagrzewa i jesteśmy w stanie utrzymać na nim odpowiednią dla nas temperaturę.

Opinie klientów

"Jestem w pełni zadowolony nie tylko przez większy komfort przebywania w mieszkaniu, ale także przez prostotę montażu [...]"
Mariusz

Zalety rolet termoizolacyjnych

Każdy, kto chociaż raz mieszkał na poddaszu w trakcie lata, wie, że podczas upału temperatura wnętrza może być trudna do wytrzymania. Niezwykle ważną korzyścią, która wynika z montażu rolet termoizolacyjnych, jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem. Odpowiednie zabezpieczenie przed słońcem jest szczególnie ważne, jeśli okno na poddaszu wychodzi na zachód, lub pomieszczenie to zamieszkują starsze osoby albo dzieci. Długotrwałe przebywanie w wysokiej temperaturze może źle odbić się na naszym zdrowiu. Już po krótkim czasie zaczniemy odczuwać senność i ból głowy, a w skrajnych przypadkach może nawet dojść do omdlenia. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej zakupić rolety termoizolacyjne na okna dachowe. Kolejną zaletą są zmniejszone rachunki za ogrzewanie, dzięki ochronie przed stratami ciepła. Stosowanie rolet termoizolacyjnych sprawi, że nie będą nam potrzebne dodatkowe urządzenia w postaci wentylatorów czy wiatraków. To oszczędne i ekologiczne rozwiązanie. Warto również wspomnieć o wytrzymałości osłon. Są one wykonane z wysokiej jakości materiałów i raz zamontowane będą służyć przez wiele lat.

Odwiedź nas